LIGOWE POTYCZKI

NIEDZIELAN PONOWNIE W RUCHU CHORZÓW

• autor: admin, 2012-01-28 12:58

Wychowanek żarskiego Promienia Andrzej Niedzielan został piłkarzem chorzowskiego Ruchu. W piątek podpisał kontrakt obowiązujący do końca czerwca 2014 roku. - To ostatni etap mojej przygody z piłką - zapowiedział 33-letni zawodnik.

źródło: www.eurosport.pl

W rundzie jesiennej ekstraklasy Niedzielan grał w Cracovii. Ostatniego dnia grudnia jego kontrakt z krakowskim klubem został rozwiązany za porozumieniem stron.

- Cieszę się z powrotu do Chorzowa. Zawsze świetnie się tu czułem, a gdzie mam odbudować formę, jak nie w Ruchu - dodał piłkarz, który w zespole "Niebieskich" grał w sezonie 2009/10, zdobywając w 18 meczach 7 goli.

Niedzielan musi nadrabiać czas, bowiem jego nowi klubowi koledzy są już po jednym zimowym obozie. - Odpowiada mi system przygotowania i myśl szkoleniowa trenera Waldemara Fornalika. Myślę, że szybko dogonię grupę, choć wiem, iż czeka mnie ciężka praca - stwierdził 19-krotny reprezentant Polski (pięć goli).

Przyznał, ze po odejściu z Cracovii miał inne oferty. - W moim wieku jednak nie mogę sobie pozwolić na pójście w nieznane. Gra w piłkę ma znów sprawiać mi przyjemność - powiedział.

Niedzielan podczas gry w Ruchu był szybkim, niebezpiecznym napastnikiem, ale też doznał poważnej kontuzji złamania kości policzkowej. W efekcie musiał grać w specjalnie przygotowanej masce. - Mam ją do dziś. Leży sobie na półce. Jakby ktoś potrzebował, tanio wypożyczę - śmiał się zawodnik na wspomnienie urazu.

Zawodnik w przeszłości występował też m.in. Górniku Zabrze, w Groclinie Dyskobolii Grodzisk, holenderskim NEC Nijmegen, Wiśle Kraków. i Koronie Kielce.