8.06.2012 - 01.07.2012 - MINI EURO 2012 (TRZEBIEL)

VII MISTRZOSTWA FIRM TRANSPORTOWYCH I LOGISTYCZNYCH

• autor: admin, 2012-03-07 08:09

W dniach 25-26 lutego 2012r. w Jarocinie odbyły się VII Mistrzostwa Polski Firm Transportowych i Logistycznych w halowej piłce nożnej. Do rywalizacji przystąpiło tym razem 16 drużyn w tym reprezentująca Żary drużyna "Adamek".

25 lutego rozegrano I rundę turnieju, w której drużyny rozgrywały mecze grupowe. Wyłoniły one 12 najlepszych drużyn. Pozostałe ekipy, które nie wywalczyły awansu, rywalizowały w drugim dniu zawodów o „Puchar Pocieszenia Mistrzostw”. W pierwszej rundzie turnieju najlepiej zaprezentowały się zespoły: Izotrans Trzemeszno, Pol-Miedź Trans Lubin oraz Biedronka Logistyka. Dobre wrażenie swoją grą zrobiły również drużyny Adampol Białystok i Adamek Żary. Pozostałe drużyny również prezentowały niezły poziom sportowy i niemal wszystkie do ostatniego swojego meczu walczyły o awans do II rundy. Kilka ekip, które nie uzyskały awansu do dalszej fazy rozgrywek w przyszłości na pewno mogą liczyć na znacznie wyższe miejsce w turnieju. Tym razem pozostała im walka w tzw. „Pucharze Pocieszenia Mistrzostw”. Drugiego dnia rozpoczęto rywalizację właśnie od meczów „Pucharu Pocieszenia”. Najlepsza okazała się drużyna Kolei Mazowieckich, wywalczając wspomniany puchar.

Zaraz po zakończeniu rywalizacji w pucharze pocieszenia rozpoczęto II rundę turnieju głównego. Do ¼ finału, awans wywalczyły w większości drużyny, które po pierwszej rundzie zaliczane były do faworytów. Jedyną niespodzianką było odpadnięcie z turnieju drużyny RT-Trans Szczecin.

Mecze ćwierćfinałowe były bardzo wyrównane, jednak również w nich górą były zespoły, które po pierwszej rundzie typowano do roli faworytów mistrzostw. Najbardziej emocjonujące było spotkanie pomiędzy Pol-Miedź Trans Lubin a drużyną Adamek Żary. O awansie do półfinałów zadecydowały dopiero rzuty karne, w których lepsza okazała się drużyna z Lubina. Stawkę półfinalistów uzupełniły Adampol Białystok, Biedronka Logistyka i Izotrans Trzemeszno. Tak więc w półfinałach spotkały się zespoły, które tak w pierwszej rundzie, jak i w drugiej okazały się najlepsze w swoich grupach.

Tytuł Mistrza Polski w pełni zasłużenie wywalczyła drużyna Pol-Miedź Trans Lubin, która w całym turnieju prezentowała równą formę, a w finale pewnie wygrała z ekipą Biedronka Logistyka 3-1.

Grupa D

Mecz o 3 miejsce

FINAŁ TURNIEJU

Skład Adamka: Mariusz Niedzielan, Grzegorz Borkowski, Tomasz Muła, Kopij Adrian