Przewodniczący:

Kier. Gier i Ewidencji:

Sekretarz :

Losowa galeria

Egzamin z kursu unifikacyjno-szkoleniowego dla sędziów Żarskiego Podokręgu (14-03-2009)
Ładowanie...

Aktualności

PROMIEŃ ŻARY ZA BURTĄ PUCHARU POLSKI

• autor: admin, 2012-03-22 09:00

W 1/8 Pucharu Polski żarski Promień uległ jedenastce ŁKS-u Łęknica 0:2 (0:1). Całe spotkanie toczyło się pod dyktando Promienia, ale niska skuteczność żarskiej ofensywy i dobra postawa obrońców rywala uniemożliwiła wygranie spotkania na boisku gospodarzy. Ekipa Roberta Czepińskiego uderzała przysłowiową "głową w mur", a skutecznie i mądrze wykorzystywał to przeciwnik. Już w 10 minucie Łęknica przeprowadziła szybki kontratak i Sławomir Wiwacz bez większych problemów umieścił piłkę w siatce. Przyjezdni natychmiast wzięli się do odrabiania strat, ale pięknym stylem i częstym posiadaniem piłki, meczu się nie wygrywa. Realna i można powiedzieć stuprocentowa szansa zdobycia bramki pojawiła się w 47 minucie. Sędzia Maciej Dudek podyktował rzut karny a Łukasz Świdkiewicz trafił w poprzeczkę. Piłkarze Promienia zapomnieli, że niewykorzystane sytuacje potrafią sie zemścić. Podczas zmasowanego ataku, ŁKS w 89 minucie przeprowadza kolejny kontratak, obrońcom urywa się ponownie Wiwacz i podwyższa wynik na 2:0. Promień szybko kończy pucharową przygodę i teraz musi skoncentrować się na pojedynkach ligowych.

Promień Żary: Tomasz KOWALCZYK, Adrian NYCZ, Mariusz HANCLICH, Krystian ŻYŻA, Michał PAŃKO, Jarosław GAD, Łukasz ŚWIDKIEWICZ, Bartosz KOSMAN, Gracjan ARKUSZEWSKI, Adrian JEREMICZ (89. Dariusz BRYJAK), Łukasz CZYŻYK.

Wszystkie wyniki 1/8 Pucharu Polski szczebla wojewódzkiego.

1:4  ALFA Jaromirowice - PIAST Karnin
2:0  ŁKS Łęknica - PROMIEŃ Żary
0:2  ŁUCZNIK Strzelce Kraj. - POGOŃ Świebodzin
3:1  KORONA Kożuchów - ARKA Nowa Sól
1:6  ZJEDNOCZENI Lubrza - LECHIA Zielona Góra
1:0  CZARNI Witnica - ORZEŁ Między
1:0  WARTA Słońsk - VITROSILICON Iłowa