ŁĘKNICA CUP 2010

FINAŁ PP: LEGIA vs RUCH

• autor: PH, 2012-04-23 20:31

We wtorek na stadionie w Kielcach poznamy triumfatora rozgrywek o Puchar Polski. W finałowym meczu, broniąca trofeum Legia Warszawa podejmować będzie Ruch Chorzów. Trudno wskazać w tym pojedynku zdecydowanego faworyta.

źródło: www.ligapolska.pl

Legia jest najbardziej utytułowanym zespołem w historii rozgrywek o Puchar Polski. Zespół z Warszawy po trofeum sięgał do tej pory 14 razy. Jest to zdecydowanie najlepszy wynik tych rozgrywek. Po raz ostatni Legia sięgnęła po puchar przed rokiem, kiedy w finałowym meczu okazała się lepsza od Lecha Poznań. Dla Ruchu będzie to dziewiąty w historii finał. Niebieskim na razie tylko trzy razy udało się sięgnąć po puchar. Ostatni raz miało miejsce w 1996 roku.

Obie drużyny rywalizują ze sobą także o mistrzostwo Polski. Na trzy kolejki przed zakończeniem sezonu, Legia ma tylko jeden punkt przewagi nad Ruchem. Po ostatniej kolejce w zdecydowanie lepszych humorach mogli być podopieczni Waldemara Fornalika, którzy zdobyli trzy punkty w wyjazdowym meczu z Polonią Warszawa. Z kolei Legia musiała na swoim stadionie uznać wyższość Lecha Poznań.

We wtorek Niebiescy z pewnością będą chcieli zrewanżować się Legii za dwie porażki w ligowych meczach w obecnym sezonie. Jesienią w Chorzowie Legia wygrała skromnie 1:0 po trafieniu Danijela Ljuboji, a w niedawnym meczu na Łazienkowskiej zwyciężyła 2:0. Na listę strzelców wpisywali się wówczas Michał Kucharczyk i Ljuboja.

Serb we wtorek nie będzie mógł jednak pojawić się na boisku. Najlepszego strzelca Legii z gry wyeliminowała kontuzja. Ljuboja nie jest jednak jedynym piłkarzem, z którego nie będzie mógł skorzystać trener Maciej Skorża. Za kartki pauzować musi Nacho Novo, a pod znakiem zapytania stoją występy Michała Żewłakowa, Michała Żyro i Rafała Wolskiego.

Poważnie osłabiony wystąpi także Ruch. Za kartki pauzować muszą Arkadiusz Piech, Tomas Josl i Igor Lewczuk, natomiast kontuzja wyeliminowała Żeljko Djokicia. Do dyspozycji trenera Waldemara Fornalika powinien być Marek Szyndrowski, który ostatnio leczył uraz kolana.

24.04. godz. 18:00 Legia - Ruch

sędzia: Hubert Siejewicz (Białystok)