Ładowanie...

Aktualności

LECHIA UKP Z PUCHAREM POLSKI

• autor: PH, 2012-06-15 09:27

Piłkarze Lechii UKP Zielona Góra udanie zakończyli sezon piłkarski 2011/2012 pokonując na kameralnym boisku w Żaganiu drużynę ŁKS Łęknica 4:0 i zdobyli Puchar Polski na szczeblu województwa Lubuskiego.

źródło: sportowa.zgora.pl

Zdjęcia z meczu ŁKS Łęknica vs. Lechia UKP Zielona Góra - TUTAJ

2012-06-13-lks-leknica-lechia-zielona-gora-puchar-polski-zdjecia-10 20120613 1937996587

Zgodnie z oczekiwaniami piłkarze dowodzeni przez Tomasza Trubiłowicza iPiotra Żaka nie dali najmniejszych szans zawodnikom "okręgówki" z Łęknicy. Dominacja zielonogórzan nie podlegała dyskusji, a ich zwycięstwo nawet na moment nie było zagrożone. Dość powiedzieć, że piłkarze ŁKS szanse na strzelenie gole mieli dopiero w ostatnich 5 minutach wczorajszego pojedynku, kiedy na tablicy świetlnej widniał już wynik 4:0. Tym samym nasz golkiperWojciech Fabisiak ostro wynudził się przez całe spotkanie.

Tak padł pierwszy gol dla Lechii UKP

Mecz mógł się podobać zgromadzonym kibicom, bo zielonogórzanie zagrali szybko i widowiskowo. Różnica klas obu teamów była dość mocno widoczna, a wynik 4:0 wydaje się najniższym wymiarem kary dla graczy z Łęknicy. Piłkarze Lechii UKP już w 17. minucie objęli prowadzenie po błędzie obrony rywala. Najlepszy "wiosenny" snajper zielonogórzan Bartosz Tyktor mocnym strzałem nie dał szans golkiperowi ŁKS Tomaszowi Zomerowi otwierając wynik spotkania. Zawodnicy rywala próbowali odpowiedzieć, ale ich ataki rozbijały się o szczelną obronę lechistów. Drugie trafienie Tyktor zaliczył tuż po przerwie i jasne było, że w Żaganiu nie dojdzie do niespodzianki.

Trzeciego gola wypracował Michał Kojder

Ozdobą spotkania było trafienie Rafała Figiela z 57. minuty. Pomocnik Lechii UKP przepięknym strzałem z rzutu wolnego w okienko bramki podwyższył wynik na 3:0.  Dzieła zniszczenia dopełnił w 84. minucie Kamil Orłowski, który potężnym strzałem z dystansu ustalił wynik spotkania. Asystą przy tej bramce popisał się Tyktor, który po zakończonym meczu słusznie uznany został piłkarzem meczu.

Kamil Orłowski i... 4:0!

To był ostatni mecz zielonogórzan w obecnym sezonie, który mimo braku awansu do II ligi należy uznać za udany. Lechia UKP sprostała wszelkim trudnościom jakie pojawiły się w przerwie zimowej. Odejście ze składu kilku czołowych graczy nie osłabiło siły zespołu, który w rundzie wiosennej pokazał charakter i wolę walki. Ukoronowaniem wysiłku drużyny oraz sztabu szkoleniowego był wczorajszy triumf w rozgrywkach Pucharu Polski, za który zielonogórzanom należą się gromkie brawa. Teraz dla piłkarzy przyjdzie czas odpoczynku, a działaczom pozostanie główkowanie nad przyszłorocznym składem. Oby efekty tych przemyśleń pozwoliły kończyć przyszłoroczny sezon w równie dobrych, jak nie lepszych, nastrojach jak obecny.

ŁKS Łęknica - Lechii UKP Zielona 0:4 (0:1)

Bramki: Bartosz Tyktor (17', 48'), Rafał Figiel (57'), Kamil Orłowski (84')