Ładowanie...

Aktualności

SPARING: ŁKS - PROMIEŃ 0:3

• autor: PH, 2012-07-15 12:54

W pierwszym sparingu Promień Żary pokonał finalistę pucharu polski szczebla wojewódzkiego ŁKS Łęknicę 3:0. Więcej o meczu w rozwinięciu...

źródło: promienzary.com

W pierwszej połowie do 20 minuty oglądaliśmy szarpane widowisko i było widać, że jest to pierwsza gra obu drużyn. Około 25 minuty żaranie powoli zaczęli porządkować grę i stworzyli kilka groźnych sytuacji. Dobrymi interwencjami popisywał się bramkarz ŁKS Kowalski przy strzałach Czyżyka, Gada i Kiferta, a po uderzeniu Hanclicha z 25 metrów uratował go słupek. W drugiej połowie do 75 minuty Promień posiadał większą przewagę i coraz lepiej operował piłką. Efektem tego były trzy bramki. Najpierw z karnego po faulu Starczewskiego na Czyżyku strzelił Gad. Następnie dwa razy znakomicie w polu karnym znalazł się Adamczyk i zamknął akcje po asystach Frydlewicza i Gada. W ostatnich 15 minutach zespół z Łęknicy dzięki niefrasobliwości żarskich defensorów i braku koncentracji miał trzy dobre sytuacje ale fantastycznym refleksem popisał się stojący w bramce Bieńko. W końcówce ekipa z Żar również stworzyła sytuacje bramkowe jednak zabrakło skuteczności Jelskiemu i Gadowi.
W meczu w barwach Promienia testowanych było 3 zawodników. Środkowy obrońca lub defensywny pomocnik Bartosz Błoński który na dniach będzie zawodnikiem klubu z ulicy Zwycięzców 38. Prawdopodobnie w żarskim zespole zobaczymy również dynamicznego pomocnika Krzysztofa Frydlewicza. Kadra zespołu będzie zamknięta w sobotę 21 lipca po sparingu z Czarnymi Żagań. Następny mecz kontrolny Promień rozegra w najbliższą środę (18.07) na własnym stadionie z Budowlanymi Lubsko (liga okręgowa).
ŁKS kolejne spotkanie sparingowe rozegra również w środę 18 lipca z beniaminkiem ligi okręgowej - Relaksem Grabice

Promień Żary 3:0 ŁKS Łęknica  (0:0)

Bramki: Jarosław Gad 55, Łukasz Adamczyk 60, 62.
żółta kartka: Hanclich - Promień

Promień: Kowalczyk - Droszczak, Hanclich, Tobjasz, Pawliczak, Piskuła, Błoński, Gad, Kifert, Jelski, Czyżyk.
Po przerwie zagrali: Bieńko, Adamczyk, Frydlewicz, Grochalski, Morżak.
Trener: Robert Czepiński

ŁKS: Kowalski - Krukowski, Regulanty, Siciński, Łabul, Starczewski, Bełz, Piechowiak, Belczyński, Magierski, Wiwacz.
Trener: Sławomir Wiwacz