NYSA CUP 2011

DUŻE ZMIANY W SPARCIE

• autor: PH, 2012-08-06 17:39

W dniu wczorajszym (05.08) na stadionie "Sparty" w Grabiku, przy okazji festynu wiejskiego, rozegrano mecz piłkarski w którym Sparta Grabik reprezentowana przez piłkarzy występujących w barwach klubu z Grabika w sezonie 2011/2012, zmierzyła się ze Sparta Grabik złożoną z zawodników reprezentujących "biało-zielonych" w latach poprzednich.

Spotkanie było pożegnaniem, byłego już prezesa klubu z Grabika, pana Piotra Chmielewskiego, który z dniem pierwszego lipca br. zrezygnował z tej funkcji. Za sterami klubu stanął nowy prezes, pan Stanisław Gałus

W drużynie Sparty 2011/2012 zagrali: Mateusz Czubak - Grzegorz Kopernicki, Kamil Ganczarek, Artur Dewo, Mateusz Matyjasek, Krzysztof Dewo, Marek Homik, Paweł Niewiadomski, Przemysław Flaga, Jarosław Owsiany, Bartosz Siemiński.

W Sparcie z dawnych lat wystąpili: Paweł Horożaniecki - Jarosław Olbryś, Mariusz Brusiło, Bogusław Olbryś, Łukasz Lis, Gerard Danielec, Jarosław Kasperczak, Mariusz Polański, Marek Sitarek, Tomasz Siemiński, Piotr Chmielewski, Adrian Mentel.

Spotkanie zakończyło się jednobramkowym zwycięstwem drużyny "z dawnych lat", a prowadził je jako sędzia główny, były żarski arbiter - Zdzisław Kurek

Jak wiemy w Sparcie pomimo zmiany na stanowisku Prezesa doszło również do sporych zmian kadrowych oraz organizacyjnych. Z klubu odeszli praktycznie wszyscy zawodnicy grający w minionym sezonie w rozgrywkach IV ligi. Lubuski Związek Piłki Nożnej nie przyznał Sparcie licencji na grę w IV lidze i w nadchodzących rozgrywkach będziemy mogli oglądać drużynę złożoną z własnych wychowanków w rozgrywkach klasy okręgowej.

Młodzi zawodnicy z Grabika w swoim pierwszym meczu kontrolnym, ulegli 2:3 drużynie KP Tomaszowo, która występuje w żagańskiej klasie "B". Spotkanie było rozegrane w minioną sobotę na stadionie w Grabiku.

Więcej o imprezie będzie można przeczytać w sportowym dodatku piątkowego wydania Gazety Regionalnej.