EGZAMIN KANDYDATÓW NA SĘDZIÓW ZIELONA GÓRA 2009
Ładowanie...

Aktualności

UNIA POKONAŁA STAL

• autor: PH, 2012-08-12 21:01

W meczu pierwszej kolejki zielonogórskiej klasy "A", Unia Żary - Kunice pokonała na własnym terenie Stal Jasień 2:0 (1:0). O zwycięstwie gospodarzy przesądziło większe doświadczenie oraz ogranie.

źródło: staljasien.futbolowo.pl

Kluczem do zwycięstwa była w tym spotkaniu nie lepsza skuteczność, a doświadczenie. W pierwszej jedenastce w barwach Stali pojawiło się, aż 6 młodzieżowców (zawodnicy urodzeni w roku 1992 i młodsi). Z seniorów na boisku byli tylko: Marcin Stankiewicz, Paweł Lech, Dariusz Silczak, Wojciech Chmielewski, Wojciech Bartosik oraz Piotr Pelc (rezerwa). Mimo eksperymentalnego składu nasz zespół grał do pewnego momentu przyzwoicie i bardzo ambitnie nie odstając poziomem od graczy Unii. Mieliśmy nawet swoje sytuacje bramkowe (w 12 minucie główka ponad bramką Prokopowicza, w 15 minucie uderzenie obok bramki Chmielewskiego, w 23 minucie uderzenie Pawła Lecha). Niestety w tych sytuacjach naszym zawodnikom zabrakło skuteczności oraz szczęścia. Za to wysoką formę zaprezentował napastnik Unii Marek Sitarek, który pogrążył naszą drużynę dwukrotnie w 6 i 78 minucie spotkania. Do przerwy wynik mógł być wyższy, ale dwukrotnie w sytuacji sam na sam Stal Jasień od utraty gola ratował świetnie dysponowany Marcin Stankiewicz, a raz poprzeczka.

Marcin Stankiewicz mimo straty dwóch bramek pokazał się z bardzo dobrej strony

Po zmianie stron do 75 minuty gra była ponownie wyrównana. Znakomitą okazję do zdobycia bramki dla Stali w 46 minucie miał Wojciech Bartosik. Ostatecznie kapitan Stali uderzył minimalnie obok słupka. Z kolei w 55 minucie bramkę mógł zdobyć Kamil Zaborowski. Oddał on mocny strzał, który bramkarz gospodarzy z trudem wybił poza pole karne. Podopieczni trenera Dariusza Silczaka walczyli, ale zabrakło im argumentów. Z kolei gracze z Kunic przewyższali nas doświadczeniem i ograniem. I tutaj należy przywołać nazwisko Marka Sitarka, który poprowadził swój zespół do zwycięstwa. Świetnie kierował on grą i miał największy wpływ na przebieg wydarzeń na boisku. Poza tym potwierdził on bardzo dobrą formę dwoma golami dla Unii.

Pomimo porażki trzeba przyznać, że sędziowanie tego meczu było bardzo dobre. Pan Bogdan Raczykowski nie przeszkadzał w grze i piłkarzom dobrze grało się w tym meczu. Brawo!

UNIA KUNICE-ŻARY – STAL JASIEŃ 2:0 (1:0)

Unia: Rafał Ciesielski - Jarosław Olbryś (zmiana 45" Zbigniew Krzizok), Paweł Pastuszka, Adrian Stefański kapitanMaciej Matejko - Piotr Czarnota żółta kartkaKrystian Goc, Paweł Grędziński (zmiana 70" Łukasz Żółtański), Mariusz Kościesza - Marek Sitarek bramka bramkaPrzymysław Kościesza.

Stal: Marcin Stankiewicz - Paweł Lech, Dariusz Silczak, Kamil Zaborowski, Przemysław Zahaczewski - Patryk Potaszyński ( od 60 min. Piotr Pelc), Wojciech Bartosik, Grzegorz Żurawiński, Wojciech Chmielewski - Damian Szarzyński, Michał Prokopowicz.