GWIAZDKA 2010

POWSTAJE LUBUSKA II LIGA FUTSALU

• autor: PH, 2013-03-03 22:01

Wszystko wskazuje na to, że doczekamy się powstania lubuskiej II ligi futsalu. W ubiegłym tygodniu w siedzibie Lubuskiego Związku Piłki Nożnej odbyło się spotkanie członków Wydziału Piłki Halowej,którzy podjęli decyzję o utworzeniu ligi w naszym województwie. Znamy już pierwsze zespoły zainteresowane udziałem w rozgrywkach.

źródło: sportowa.zgora.pl

W ubiegłym roku pisaliśmy o planach przystąpienia zielonogórskich akademików do rozgrywek futsalu na szczeblu centralnym. Wówczas temat upadł, bo nie udało się zebrać odpowiedniego budżetu. Tym razem powstaje projekt lubuskiej II ligi futsalu. Dziś wiadomo, że przystąpieniem do rozgrywek zainteresowanych jest kilka zespołów, między innymi drużyna zielonogórskich akademików, która ma wystąpić pod nazwą MOSiR KU AZS UZ. Pewniakiem wydają się również futsalowcy z Żar, czyli ekipa Prant Mundial. Oprócz nich udział w lidze zapowiedział Globex Gorzów.

Akademickie Mistrzostwa Polski

Drużyna akademików przed Akademickimi Mistrzostwami Polski

Mamy informację, że do rozgrywek II ligi chcieliby przystąpić też piłkarze z Polkowic, a także Soccer Łódź. Niewykluczone, że zobaczymy w niej również drużyny ze Strzelec Krajeńskich: Prant BHP Ostałowski oraz AE Group - powiedział nam przewodniczący Wydziału Piłki Halowej LZPN Rafał Odwrot.

Aby ruszył projekt lubuskiej II ligi futsalu potrzebnych jest minimum 6 zgłoszonych zespołów, ale jak widać z tym nie powinno być problemów. Więcej informacji wkrótce.

2012-12-01-Puchar-Zimy-Zielona-Góra-zdjecia-2

Prant Mundial Żary