Lubuski Związek Piłki Nożnej; Podokręg Żary - strona oficjalna

Strona klubowa

Logowanie

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 4 gości

dzisiaj: 171, wczoraj: 430
ogółem: 2 306 858

statystyki szczegółowe

Kontakty

Kontakty email


Przewodniczący:
 
Kier. Gier i Ewidencji:
 
Sekretarz :
 

Losowa galeria

8.06.2012 - 01.07.2012 - MINI EURO 2012 (TRZEBIEL)
Ładowanie...

Aktualności

Zmiana terminu meczu

  • autor: th, 2014-03-28 00:31

1.  Na wniosek MLKS Budowlani Lubsko mecz kolejki XVIII pomiędzy Budowlani II Lubsko - Tupliczanka Tuplice z dnia 05.04.2014 godz. 15.00  przenosi się na dzień 06.04.2014 godz. 15.00. Zmiana terminu meczu zgłoszona została w terminie właściwym i uznana jako poprawka do terminarza.(§ 30 pkt. 10,11 Reg.rozgr.)

2.  Komisja Dyscypliny za niesportowe zachowanie się trenera i kibiców w czasie meczu Błękitni Zabłocie - Iskra Jabłoniec w dn. 23.03.2014 r., ukarała Klub Błękitni Zabłocie karą pieniężną w wysokości 200,00 zł.Od powyższej decyzji Klubowi przysługuje odwołanie do Zarządu Podokręgu LZPN w Żarach - I instancji, Lubuski Zwiazek Piłki Nożnej - Wydział Dyscypliny - II instancja , po wniesieniu stosownych opłat odwoławczych. W przypadku nie wnoszenia zażalenia, karę winno się opłacić przed następnym meczem w rundzie w celu uniknięcia sankcji regulaminowych.

Dodatkowo zamieszczamy do służbowego wykorzystania przed sezonem transferowym  aktualnie obowiązujące :     " Zasady i Tryb Zmiany Przynależności Klubowej Przez Zawodników"

KLUBY   Lubuskiego Związku Piłki Nożnej

       Wydział Gier Lubuskiego ZPN w załączeniu przedstawia informacje w zakresie zmian przynależności klubowej zawodników (transfery).

„Zasady i Tryb Zmiany Przynależności Klubowej Przez Zawodników”

  1. Zmiana przynależności klubowej następuje na podstawie umowy zawartej między zainteresowanymi klubami i może mieć charakter definitywny lub czasowy. (zał. Nr1).   Umowa, o której mowa nie może być zawarta bez zgody zawodnika, wyrażonej w formie podania o przyjęcie do klubu pozyskującego. Zmiana przynależności klubowej zawodników do III ligi i niższych klas rozgrywkowych może nastąpić w okresie jednego z dwóch okresów transferowych (tzw. okien transferowych) przypadających w każdym roku w terminach:
  1. Od 01 lipca do 31 sierpnia,
  2. Od 1 lutego do dnia rozpoczęcia się rozgrywek w rundzie wiosennej klasie rozgrywkowej, w której występuje klub.
  1. Zmiana przynależności klubowej zawodnika, który nie jest związany umową z klubem, nie może być uzależniona od zwolnienia z klubu odstępującego.
  1. Klubowi odstępującemu przysługiwać będzie ekwiwalent za wyszkolenie i rozwój zawodnika:
  1. Który nie ukończył 23 roku życia, bez względu na jego status.
  2. Który zmienia barwy klubowe w trakcie obowiązywania umowy z klubem odstępującym.
  1. Klubowi odstępującemu nie będzie przysługiwać ekwiwalent za wyszkolenie i rozwój zawodnika:
  1. który zmienia barwy klubowe po ukończeniu 23 roku życia po wygaśnięciu kontraktu z upływem jego terminu.
  2. którego kontrakt został rozwiązany z winy klubu przez właściwy organ PZPN lub ZPN.
  1. Ekwiwalenty za wyszkolenie zawodnika o statusie amatora, zawodnika profesjonalnego oraz o statusie amatora, zawodnika profesjonalnego oraz zawodnika profesjonalnego, któremu klub nie zaoferował przedłużenia umowy kontraktowej określa Uchwała nr VIII/121 z dnia 16 czerwca 2011 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej. Treść uchwały poniżej.

Uchwała nr VIII/121 z dnia 16 czerwca 2011 roku

Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej Zasady ustalania zryczałtowanego ekwiwalentu za wyszkolenie zawodnika o statusie amatora, zawodnika profesjonalnego oraz zawodnika profesjonalnego, któremu klub nie zaoferował przedłużenia umowy kontraktowej

Na podstawie art. 34 § 1 pkt r) Statutu PZPN uchwala się następujące zasady ustalania zryczałtowanego ekwiwalentu za wyszkolenie zawodnika o statusie amatora, zawodnika profesjonalnego oraz zawodnika profesjonalnego, któremu klub nie zaoferował przedłużenia umowy kontraktowej:

1). Ustala się następujące opłaty ryczałtowe za każdy rok szkolenia zawodnika o statusie amatora oraz zawodnika, któremu wygasł kontrakt i klub nie zaproponował przedłużenia umowy w formie pisemnej listem poleconym, co najmniej na 60 dni przed wygaśnięciem kontraktu, na co najmniej takich samych warunkach finansowych, na jakich obowiązywała dotychczasowa umowa. Wysokość ekwiwalentu uzależniona jest od wieku zawodnika oraz klasy rozgrywkowej, w której występuje pierwszy zespół klubu pozyskującego i obliczana jest wg następujących zasad:

 Wiek

Kategoria 1

Kategoria 2

Kategoria 3

Kategoria 4

9 lat i 1 dzień do 12 lat

200

200

200

100

12 lat i 1 dzień do 15 lat

2000

1200

600

200

15 lat i 1 dzień do 18 lat

4000

2400

1200

400

18 lat i 1 dzień do 23 lat

7000

4200

2100

700

 2). Ustala się następujące opłaty ryczałtowe za każdy rok szkolenia zawodnika profesjonalnego, któremu wygasł kontrakt o profesjonalne uprawianie piłki nożnej i klub zaproponował mu przedłużenie umowy w formie pisemnej listem poleconym, co najmniej 60 dni przed wygaśnięciem kontraktu, na co najmniej takich samych warunkach finansowych, która to propozycja nie została przyjęta przez zawodnika oraz zawodnika o statusie amatora, któremu klub zaoferował podpisanie kontraktu o profesjonalne uprawianie piłki nożnej na warunkach uwzględniających jego wiek, klasę rozgrywkową, w której występuje, a także średnie warunki finansowe wynikające z umów o profesjonalne uprawianie piłki nożnej obowiązujących w klubie, a zawodnik nie przyjął przedstawionej propozycji. Wysokość ekwiwalentu uzależniona jest od wieku zawodnika oraz klasy rozgrywkowej, w której występuje pierwszy zespół klubu pozyskującego wg następujących zasad:

 Wiek

Kategoria 1

Kategoria 2

Kategoria 3

Kategoria 4

9 lat i 1 dzień do 12 lat

200

200

200

100

12 lat i 1 dzień do 15 lat

4000

2000

1000

300

15 lat i 1 dzień do 18 lat

20000

10000

5000

1500

18 lat i 1 dzień do 23 lat

80000

40000

20000

4000

 3). Ustala się następujący podział na kategorie Klubów:

  • klub Ekstraklasy – kategoria 1
  • klub I i II ligi – kategoria 2
  •  klub III i IV ligi – kategoria 3
  • kluby pozostałych klas rozgrywkowych oraz wszystkie kluby biorące udział w rozgrywkach piłki nożnej kobiet oraz futsalu – kategoria 4

4). W przypadku zmiany przynależności klubowej zawodnika do klubu pozostającego w ścisłym związku prawnym, personalnym i organizacyjno – finansowym z klubem zakwalifikowanym do wyższej kategorii (np. akademia piłkarska, klub związany umową o współpracę w zakresie szkolenia młodzieży), klub pozyskujący jest zobowiązany do uiszczenia opłaty ryczałtowej wyliczonej w oparciu o stawki określone dla klubu wyższej kategorii. W przypadku zmiany przynależności klubowej pomiędzy podmiotami wskazanymi powyżej, nie są pobierane opłaty za zarejestrowanie i wyrejestrowanie zawodnika oraz inne opłaty związane z tym transferem.

5). Opłatę ryczałtową wnosi klub pozyskujący na rzecz klubu macierzystego szkolącego zawodnika bezpośrednio przed zmianą barw klubowych. Podstawą wyrejestrowania zawodnika z klubu odstępującego jest przedłożenie właściwemu związkowi piłki nożnej do wyrejestrowania zawodnika potwierdzenia wpłaty całości ekwiwalentu.

6). W przypadku zmiany przynależności klubowej zawodnika i wpłaty przez klub pozyskujący opłaty ryczałtowej w wysokości określonej w pkt. 1-2, a następnie kolejnej zmiany przynależności klubowej tego zawodnika do klubu, którego I zespół występuje w wyższej klasie rozgrywkowej niż klub odstępujący w okresie między 1 a 12 miesiącem od momentu wpłaty opłaty ryczałtowej, ostatni klub pozyskujący jest zobowiązany do wpłaty na rzecz klubu macierzystego opłaty ryczałtowej w wysokości 80% różnicy pomiędzy opłatą ryczałtową, którą otrzymał klub macierzysty, a opłatą ryczałtową, którą otrzymałby w przypadku bezpośredniej zmiany przynależności do klubu, którego I zespół występuje w wyższej klasie rozgrywkowej.

7). W przypadku zmiany przynależności klubowej zawodnika i wpłaty przez klub pozyskujący opłaty ryczałtowej w wysokości określonej w pkt. 1-2, a następnie kolejnej zmiany przynależności klubowej tego zawodnika do klubu, którego I zespół występuje w wyższej klasie rozgrywkowej niż klub odstępujący w okresie między 12 a 24 miesiącem od momentu wpłaty opłaty ryczałtowej, ostatni klub pozyskujący jest zobowiązany do wpłaty na rzecz klubu macierzystego opłaty ryczałtowej w wysokości 60% różnicy pomiędzy opłatą ryczałtową, którą otrzymał klub macierzysty, a opłatą ryczałtową , którą otrzymałby w przypadku bezpośredniej zmiany przynależności do klubu , którego I zespół występuje w wyższej klasie rozgrywkowej.

8). W przypadku odpłatnego transferu czasowego zawodnika przeprowadzonego w czasie objętym szkoleniem klubowi macierzystemu zawodnika nie przysługuje zryczałtowany ekwiwalent za wyszkolenie za okres wypożyczenia zawodnika. Zryczałtowany ekwiwalent za wyszkolenie zawodnika za okres odpłatnego wypożyczenia zawodnika przysługuje klubowi, do którego zawodnik został wypożyczony. W przypadku nieodpłatnego transferu czasowego zawodnika przeprowadzonego w czasie objętym szkoleniem, klubowi macierzystemu przysługuje zryczałtowany ekwiwalent za szkolenie za okres wypożyczenia. Klubowi pozyskującemu zawodnika na mocy transferu czasowego nieodpłatnego nie przysługuje zryczałtowany ekwiwalent za wyszkolenie zawodnika w okresie wypożyczenia zawodnika.

9). Ustala się, iż za każdą rundę rozgrywkową przysługuje połowa stawki określonej w pkt. 1 albo 2.

10). W przypadku zawodników objętych szkoleniem w ramach Ośrodków Szkolenia Sportowego Młodzieży, klub otrzymujący opłatę ryczałtową jest zobowiązany przekazać na rzecz OSSM 20 % (dwadzieścia procent) kwot otrzymanych z tytułów wskazanych w pkt. 1 albo 2, za każdy rok szkolenia zawodnika w OSSM, za który klub otrzymał opłatę ryczałtową. Kwotę w wysokości 20% otrzymanej opłaty ryczałtowej, klub odstępujący przekazuje na konto Związku Piłki Nożnej, na którego terenie znajduje się OSSM. W tym przypadku klub odstępujący nie jest zobowiązany do wpłaty na rzecz macierzystego związku piłki nożnej kwoty 3% od ekwiwalentu ustalonego na podstawie paragrafu 70 Uchwały nr III/39 Zarządu PZPN.

11). Szczegółowe zasady dotyczące zawodnika profesjonalnego, któremu klub nie zaoferował przedłużenia umowy kontraktowej oraz zawodnika będącego stroną typowego kontraktu o profesjonalne uprawianie piłki nożnej z zawodnikiem, który ukończył 15 rok życia określa odrębna uchwała Zarządu PZPN.

12). Stawki określone w pkt. 1 i 2 nie obowiązują w przypadku zmiany przynależności klubowej na podstawie umowy transferowej zawartej pomiędzy zainteresowanymi klubami, co nie ogranicza praw klubu macierzystego do otrzymania opłaty ryczałtowej, określonej w pkt. 6 i 7.

13). Traci moc Uchwała nr 8/49 z dnia 26 maja 2003 roku Prezydium Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej Zasady ustalania ekwiwalentu za wyszkolenie zawodnika o statusie amatora oraz Uchwała nr 8/53 z dnia 12 lipca 2002 roku Prezydium Zarządu PZPN - Zasady ustalania ekwiwalentu za wyszkolenie zawodnika do lat 23 w sytuacji wygaśnięcia kontraktu.

  1. W przypadku, gdy klub pozyskujący nie jest zobowiązany do zapłaty ekwiwalentu, określonego w ust. 3, klubowi odstępującemu zawodnika, który zmienia barwy klubowe po ukończeniu 23 roku życia, ale przed ukończeniem 28 roku życia, przysługiwać będzie opłata ryczałtowa w wysokości określonej w Uchwale nr 8/52 z dnia 12 lipca 2002r Prezydium Zarządu PZPN.  – poniżej cytowana uchwała nr 8/52:
  1.  W przypadku gdy klub pozyskujący nie jest zobowiązany do zapłaty ekwiwalentu, określonego w § 34 ust. 3 Uchwały nr II/11 z dnia 19 maja 2002 roku klubowi odstępującemu zawodnika, który zmienia barwy klubowe po ukończeniu 23 roku życia, ale przed ukończeniem 28 roku życia, przysługiwać będzie opłata ryczałtowa w wysokości uzależnionej od klasy rozgrywkowej, w której występuje I zespół klubu pozyskującego wg następujących zasad:
  • klub Ekstraklasy                                 – 3.000 zł
  • klub I i II ligi                                       - 2.400 zł
  • klub III i IV ligi oraz I ligi Futsalu       - 1.200 zł
  • kluby pozostałych klas rozgrywkowych, kluby Ekstraligi, I i II ligi kobiet oraz kluby II ligi Fulsalu - 600 zł
  • kluby III ligi Futsalu – 300 zł 
  1. Opłata ryczałtowa nie przysługuje klubowi odstępującemu w przypadku zawodnika, którego kontrakt został rozwiązany z winy klubu bez względu na jego wiek.
  1. Ekwiwalent nie przysługuje w sytuacji, gdy zawodnik nie grał 12 miesięcy i rozpoczyna grę w nowym klubie, jako amator.
  1. Czasowe transferowanie zawodnika na grę w innym klubie następuje zgodnie z umową i może być odpłatne. Czasowe transferowanie zawodnika o statusie amatora jest dozwolone na okres obejmujący, co najmniej jedną rundę rozgrywkową, przy czym nie dłuższy niż do zakończenia danego sezonu rozgrywkowego. Umowa między zainteresowanymi klubami nie może być zawarta bez zgody zawodnika, wyrażonej w formie podania o przyjęcie do klubu pozyskującego. Zawodnik czasowo transferowany może powrócić do klubu odstępującego przed upływem umowy za zgodą stron i zawodnika, o ile ujęte to było w umowie.

Opłaty z tytułu dokonywanych transferów zawodników:

  1. Opłaty z tytułu zmiany barw klubowych przez zawodników amatorów, i profesjonalistów dokonywane są na rzecz Lubuskiego ZPN przez kluby Ekstraklasy, I, II, III, IV ligi a kluby pozostałych klas rozgrywkowych na rzecz macierzystego OZPN-u lub Lubuskiego ZPN. (dokonanie wpłaty na rzecz OZPN zamiast Lubuskiego ZPN, będzie skutkowało sankcjami dyscyplinarnymi).
  2. Opłaty z tytułu przejścia zawodników wszystkich klas rozgrywkowych do i z klubów zagranicznych wpłacane są na rzecz Lubuskiego ZPN.
  1. Klub otrzymujący ekwiwalent za wyszkolenie transferowanego zawodnika dokonuje wpłaty na rzecz Lubuskiego ZPN lub OZPN-u w wysokości 3% od ustalonego między klubami ekwiwalentu za transfer krajowy lub w wysokości 2% od ustalonego miedzy klubami ekwiwalentu za transfer zagraniczny, przy czym wpłata ta nie może być niższa niż równowartość 100 dolarów USA.
  2. Klub pozyskujący zawodnika zobowiązany jest dokonać wpłaty w wysokości 2% od ustalonego między klubami ekwiwalentu na rzecz Lubuskiego ZPN lub OZPN-u.
  1. W przypadku, gdy kwota 3% lub 2% od ustalonego ekwiwalentu jest niższa od ryczałtów podanych w n/wym. tabeli, kluby zwalniający i pozyskujący wpłacają przy uprawnianiu zawodników do gry ryczałt dla określonej klasy rozgrywek na rzecz Lubuskiego ZPN lub OZPN-u.
  1. Ryczałty za zawodników przyjmowanych i zwalnianych na mocy transferów przy zmianie barw klubowych.

W przypadku transferu: - definitywnego (odpłatny lub nieodpłatny) ma zastosowanie poniższa tabela.

Klub pozyskujący

Stawka (zł)

Klub odstępujący

Stawka (zł)

Do Ekstraklasy

2000

Ekstraklasa

2000

Do I ligi

1500

I Liga

1500

Do II ligi

1000

II Liga

1000

Do III ligi

700

III Liga

700

Do IV ligi

500

IV Liga

500

Do Klasy Okręg.

300

Klasa Okręgowa

300

Do Klasy „A”

150

Klasa „A”

150

Do Klasy „B” i „C”

100

Klasa „B” i „C”

100

Kluby młodzieżowe samodzielne

50

Kluby młodzieżowe samodzielne

50

Ekstraklasa i I Liga Kobiet

200

Ekstraklasa i I Liga Kobiet

200

II Liga Kobiet

150

II Liga Kobiet

150

       Opłata za transfer zawodnika do 18 roku życia wynosić będzie jak do klubów młodzieżowych (bez   

        względu na klasę, w jakiej gra drużyna seniorów) pod warunkiem, że klub posiada drużynę

        młodzieżową, w której może zawodnik występować. Naruszenie powyższej zasady skutkować

        będzie podjęciem sankcji dyscyplinarnych.

  1. W przypadku transferu: - czasowego

Klub pozyskujący

Stawka (zł)

Klub odstępujący

Stawka (zł)

Do Ekstraklasy

1000

Ekstraklasa

1000

Do I i II ligi

700

I i II Liga

700

Do III ligi

350

III Liga

350

Do IV ligi

250

IV Liga

250

Do Klasy Okręg.

150

Klasa Okręgowa

150

Do Klasy „A”

100

Klasa „A”

100

Do Klasy „B” i „C”

50

Klasa „B” i „C”

50

Kluby młodzieżowe samodzielne

25

Kluby młodzieżowe samodzielne

25

Ekstraklasa i I Liga Kobiet

100

Ekstraklasa i I Liga Kobiet

100

II Liga Kobiet

80

II Liga Kobiet

80

Opłata za transfer zawodnika do 18 roku życia wynosić będzie jak do klubów młodzieżowych (bez względu na klasę, w jakiej gra drużyna seniorów) pod warunkiem, że klub posiada drużynę młodzieżową, w której może zawodnik występować. Naruszenie powyższej zasady skutkować będzie podjęciem sankcji dyscyplinarnych.

  1. Ryczałt za zawodnika wolnego – niezwiązanego kontraktem, bądź umową z żadnym klubem, niemającego też deklaracji gry amatora – klub pozyskujący wpłaca na rzecz Lubuskiego ZPN lub OZPN

Klub pozyskujący

Stawka (zł)

Zawodnik do zespołu Ekstraklasy

4000

Zawodnik do zespołu I ligi

3000

Zawodnik do zespołu II ligi

1500

Zawodnik do zespołu III ligi

800

Zawodnik do zespołu IV ligi

600

Zawodnik do Klasy Okręgowej

300

Zawodnik do Klasy „A”

200

Zawodnik do Klasy „B” i „C”

150

Do zespołu Juniorów

100

Do pozostałych zespołów młodzieżowych

Bez opłat

Do Ekstraklasa i I Liga Kobiet

300

Do zespołu II ligi Kobiet

150

- Opłata za transfer czasowy zawodnika do 18 roku życia wynosić będzie jak do klubów młodzieżowych (bez względu na klasę, w jakiej gra drużyna seniorów) pod warunkiem, że klub posiada drużynę młodzieżową, w której może zawodnik występować. Naruszenie powyższej zasady skutkować będzie podjęciem sankcji dyscyplinarnych.

  1. Opłaty za wyrejestrowanie zawodników do innego Związku Piłki Nożnej i uzyskanie danych o karalności

Z klubu Ekstraligi

750 zł

Z klubu I i II ligi

500 zł

Z klubu III ligi

300 zł

Z klubów klas niższych

150 zł.

 Wyrejestrowanie zawodnika do klubu innego związku Wojewódzkiego Związku Piłki Nożnej i pobieranie opłat z tego tytułu należy wyłącznie do kompetencji Lubuskiego ZPN.

                                    Wydział Gier LZPN


 

Zostań sędzią

Reklama

Wyszukiwarka

Nasze strony


 

 

Wyniki

Ostatnia kolejka 22
Zieloni Drożków 1:8 Fax Bieniów
WKS Łaz 0:3 Huragan Lubomyśl
Tupliczanka Tuplice 6:1 Iskra Jabłoniec
Piast Lubanice 2:0 Łużyczanka Lipinki Łużyckie
Nysa Trzebiel 3:0 Motor Koło

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 23

Polub nas na Facebooku