Lubuski Związek Piłki Nożnej; Podokręg Żary - strona oficjalna

Strona klubowa

Logowanie

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 49, wczoraj: 448
ogółem: 1 534 061

statystyki szczegółowe

Kontakty

Kontakty email


Przewodniczący:
 
Kier. Gier i Ewidencji:
 
Sekretarz :
 

Losowa galeria

Żary - Gardony (23-06-2012 )
Ładowanie...

Aktualności

ŁUŻYCZANKA NA MAKSA

 • autor: jb, 2016-04-18 22:47

POSUMOWANIE TRZECH KOLEJEK RUNDY WIOSENNEJ.

Korekta decyzji o weryfikacji meczu.

Kilka paragrafów.

I.Dyskwalifikacje:

Warsicki Piotr (Piast Lubanice) Czerwona kartka w meczu 14 kolejki – 1 mecz dyskwalifikacji (15 k.- odbyta) i kara finansowa 100 zł płatne do czasu delegowania zawodnika do gry.

- Łukasz Mazurek (Sparta Grabik) - 1 mecz dyskwalifikacji (22-23.04);

II.Weryfikacje meczów:

Na wskutek korekty błędnych zapisów ewidencji żółtych kartek w systemie Extranet i po sprawdzeniu sprawozdań wszystkich meczów sezonu 2015/16 drużyny Tupliczanka Tuplice, cofa się decyzję o weryfikacji meczu z dn. 09.04.2016 r. pomiędzy Tupliczanką Tuplice a Motorem Koło jako walkower 3:0 na niekorzyść drużyny Tupliczanka Tuplice, w której rzekomo wystąpił zawodnik nieuprawniony i przywraca się wynik uzyskany na boisku 2:4 (do przerwy 1:2). 

Kierownik Gier i Ewidencji przeprasza  zainteresowane Kluby za dokonane decyzje i zapewnia, że w przyszłości będzie bardziej polegał na własnej ewidencji niż na "gotowcu" z ekranu.

Określenie „zawodnik nieuprawniony do gry” używa się wtedy gdy wystąpi przynajmniej jeden z niżej określonych przypadków:

 • zawodnik w ogóle nie został zgłoszony do danej klasy rozgrywkowej,
 • w zawodach uczestniczył zawodnik, który w tym czasie powinien odbywać karę zawieszenia lub dyskwalifikacji,
 • zawodnik, który wystąpił w zawodach i przekroczył limit wieku dla danej kategorii wiekowej,
 • zawodnik, który wystąpił w zawodach i nie został wpisany do sprawozdania sędziowskiego,
 • zawodnik pauzujący z tytułu żółtych i czerwonych kartek a wpisany był do sprawozdania sędziowskiego.

III.Aktywne kary:

- Piotr Warsicki  (Piast Lubanice) – kara finansowa 100,00 zł za czerwoną kartkę;

- Damian Adamowicz  (Łużyczanka Lipinki Łużyckie) – 3 ż.k  25,00 zł ;

- Gracjan Banasik (Tupliczanka Tuplice) 3 ż.k  25,00 zł;

- Marcin Kędzierski (Sparta Grabik) – 3 ż.k  25,00 zł ;

- Mirosław Kulikowski (Nysa Trzebiel) – 3 ż.k  25,00 zł ;

- Marcin Jurkiewicz (WKS Łaz) – 3 ż.k  25,00 zł ;

- Robert Siwak (Iskra Jabłoniec) – 3 ż.k  25,00 zł ;

- Adrian Domaracki (Zieloni Drożków) – 3 ż.k  25,00 zł ;

- Szklarz Tomasz (Zieloni Drożków) 6 ż.k 30,00 zł.

Aktywna kara finansowa i w związku z tym odpowiednia adnotacja o jej zakończeniu w Extranecie następuje w momencie przesłania na e-mail: ianbud@o2.pl,  skanu potwierdzenia wpłaty kary na konto LZPN w Zielonej Górze lub numeru KP uzyskanego od Przewodniczącego Podokręgu LZPN w Żarach Jana Budowskiego.

IV.Ułaskawienia:

Na prośbę Klubu i wyrażeniu skruchy przez ukaranych zmniejsza się karę dyskwalifikacji z trzech do dwóch meczy mistrzowskich nałożonych na zawodników Tupliczanka Tuplice : Rutkowski Łukasz i Rutkowski Tomasz ukaranych w ostatniej kolejce J-2015. Zawodnicy mogą wystąpić w kolejce w dn. 23-24.04.2016 r.

V.Najlepsi strzelcy po 14 kolejkach:

-  Kamil Rowiński ( Fax Bieniów) - 18 bramek

- Damian Adamowicz  (Łużyczanka Lipinki Łużyckie) - 15 bramek

- Robert Jurec (Huragan Lubomyśl) – 14 bramek

                VI.  Kolejna zmiana siedziby Podokręgu LZPN w Żarach spowodowana została  drastyczną podwyżką opłat za dotychczas użytkowane pomieszczenie.

Nowy adres Podokręgu to: 68-200  Żary, ul. Górnośląska 2/2.    

                       Dokładna  informacja na ten temat ukaże się w późniejszym czasie, do chwili ogłoszenia zasad korzystania z nowej lokalizacji sprawy załatwiane są pocztą elektroniczną i telefonicznie. Pod w/w adresem nie funkcjonuje skrzynka pocztowa.Korespondencję można przesyłać na adres Zastępcy: ul. Kurpińskiego 1/7 ; 68-200 Żary

W związku ze słabym odzewem nt. przełożenia ostatniej obligatoryjnej kolejki z niedzieli na sobotę (mecz reprezentacji Polski na ME w tym samym czasie), prawdopodobnie zostanie utrzymany pierwotny termin.

§ 47

Zawodnik potwierdzony i uprawniony do gry może brać udział w rozgrywkach mistrzowskich w różnych drużynach swojego klubu, do których został uprawniony                                                                                                                                                     § 53

Naruszenie treści § 19 ust. 2 uchwały VI/116 z dnia 24 czerwca 2014r (wpisanie do protokołu zawodów trenera posiadającego licencję, a nie prowadzącego zespołu w czasie meczu i nieobecnego na ławce trenerskiej) oraz prowadzenie zespołu piłki nożnej podczas rozgrywek mistrzowskich i pucharowych przez trenera nie posiadającego ważnej licencji trenerskiej PZPN powoduje zastosowanie następujących kar dyscyplinarnych w stosunku do:

 1. Klubu seniorów A klasy, B klasy, C Klasy, zespołów dziecięcych:
 2. pierwszy mecz – kara pieniężna 400 złotych
 3. drugi mecz – kara pieniężna 600 złotych
 4. trzeci mecz – weryfikacja zawodów jako walkower (3:0) dla zespołu przeciwnego.

Realizacja treści niniejszego przepisu należy do Wydziału Dyscypliny Lubuskiego ZPN, działającego na wniosek Wydziału Szkolenia Lubuskiego ZPN.

§ 8

Sędzia zawodów przed meczem musi otrzymać do wglądu następujące dokumenty:

 1. protokół weryfikacji boiska, na którym ma być rozegrany mecz. Jeśli weryfikacja jest nieważna, nie obejmuje danej klasy rozgrywkowej lub gospodarze jej nie przedstawią, sędziemu nie wolno prowadzić meczu;
 2. protokoły wypełnione przez oba zespoły (w systemie EXTRANET), z czytelnymi podpisami kapitanów i kierowników pod składami swoich drużyn oraz z czytelnie wpisanymi do załącznika imionami i nazwiskami osób towarzyszących drużynie i siedzących na ławce rezerwowych;
 3. książeczki zdrowia lub zaświadczenia lekarskie zawodników. Sędzia musi sprawdzić przed meczem ważność zaświadczeń wszystkich zawodników biorących udział w zawodach. W przypadku braku ważnego badania – sędzia nie dopuszcza takiego zawodnika do gry i fakt ten odnotowuje w sprawozdaniu z zawodów;
 4. aktualne karty zawodnicze lub inne dokumenty potwierdzające uprawnienie do gry określone przez organ prowadzący rozgrywki /Lista zawodników potwierdzonych i uprawnionych do gry na daną klasę rozgrywkową i dany sezon rozgrywkowy/.
 5. dokument poświadczający posiadanie stosownych uprawnień do sprawowania opieki medycznej przez osobę pełniącą tę funkcję na danych zawodach;
 6. licencje trenerów prowadzących drużyny (obowiązkiem trenera jest przebywanie na ławce zawodników rezerwowych podczas zawodów, o ile nie zostanie usunięty dyscyplinarnie).

§ 11

W przypadku nie rozegrania zawodów z różnych względów, przybyłym sędziom przysługuje zwrot kosztów podróży i diet oraz 50 % ekwiwalentu.

§ 38

W przypadku niestawienia się drużyny piłkarskiej na zawody mistrzowskie winna drużyna zostaje ukarana karą finansową w wysokości (określa Uchwała Zarządu Lubuskiego ZPN Nr 7 § 7) – Zał. Nr 12 i tak:

 • w klasie B i C                         -  200 zł
 • Pozostałe klasy rozgrywkowe drużyn młodzieżowych – 100 zł

§ 4

Zawodnik, który w czasie zawodów mistrzowskich otrzyma napomnienie (żółtą kartkę) zostanie automatycznie ukarany w rozgrywkach IV ligi i niższych klas karą pieniężną lub dyskwalifikacji według tabeli:

 

    Klasa rozgrywkowa Ilość napomnień

     Klasa B, C

    Rozgrywki Junior Starszy, Junior                     Młodszy i Trampkarz

    Przy 3-cim  napomnieniu

Kara finansowa  25 zł

       Bez opłat

    Przy 4-tym  napomnieniu

     1 mecz    dyskwalifikacji

      1 mecz dyskwalifikacji

   Przy 6-tym  napomnieniu

Kara finansowa 30 zł

       Bez opłat

   Przy 8-mym napomnieniu

    1 mecz      dyskwalifikacji

      1 mecz dyskwalifikacji

   Przy 9-tym  napomnieniu

Kara finansowa 50 zł

       Bez opłat

  Przy 12-tym  i kolejnym co 4 napomnieniu  (tj. 16, 20 itd.)

    2 mecze    dyskwalifikacji

      2 mecze dyskwalifikacji

§ 5

Aby zawodnik zobowiązany do zapłaty kary pieniężnej z powodu kolejnych żółtych kartek mógł uczestniczyć w następnym meczu mistrzowskim wpłata za kartki musi zostać dokonana na rzecz organu prowadzącego rozgrywki przed rozpoczęciem tego meczu. Kserokopia dowodu wpłaty musi być niezwłocznie dostarczona organowi prowadzącemu rozgrywki (bezpośrednio, faksem lub drogą elektroniczną). W przypadku braku dowodu wpłaty Wydział/Komisja Gier zweryfikuje zawody jako walkower na niekorzyść danego klubu. 


 

Zostań sędzią

Reklama

Wyszukiwarka

Nasze strony


 

 

Wyniki

Ostatnia kolejka 22
Zieloni Drożków 1:8 Fax Bieniów
WKS Łaz 0:3 Huragan Lubomyśl
Tupliczanka Tuplice 6:1 Iskra Jabłoniec
Piast Lubanice 2:0 Łużyczanka Lipinki Łużyckie
Nysa Trzebiel 3:0 Motor Koło

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 23

Polub nas na Facebooku