dzisiaj: 338, wczoraj: 130
ogółem: 2 302 036
statystyki szczegółowe
W dniu 1.07.2010 r. Zarząd Podokręgu LZPN w Żarach dokonał posumowania rozgrywek mistrzowskich seniorów i klas młodzieżowych. W wyniku zakończenia weryfikacji wszystkich meczy ustalono kolejność zajętych miejsc przez uczestniczące w rozgrywkach drużyny oraz zakończono rozliczanie zawodników za popełnione przewinienia w trakcie minionego sezonu.
Komunikat Zarządu Podokręgu LZPN w Żarach.
Komisja Gier i Ewidencji.
19 czerwca 2010 roku zakończyła się runda wiosenna rozgrywek o mistrzostwo klasy „B" a tym samym zakończył się sezon 2009/2010. Była to dość trudna runda pod względem terminarzu spotkań. 3 spotkania zostały przełożone na inny termin. Kolejka XVII z dnia 13/14 marca z powodu złych warunków atmosferycznych została przełożona na dzień 19 czerwca br. Kolejka XX i XXI z dnia 10/11 kwietnia i dnia 17/18 kwietnia zostały odpowiednio przełożone na dzień: 16 czerwca i 21 kwietnia br. Zmiany zostały podyktowane katastrofą prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem co związane było z ogłoszeniem żałoby narodowej.
Oprócz obligatoryjnych zmian terminów w wyniku w/w wydarzeń kluby zarówno w rozgrywkach klasy „B" jak i młodzieżowych zwracały się pisemnie do Komisji Gier i Ewidencji tutejszego Podokręgu z prośbami o zmianę terminów poszczególnych spotkań pomiędzy zainteresowanymi klubami. Powody tych zmian były różne: organizacja okolicznościowych imprez, kontuzje zawodników, godziny rozgrywania spotkań przez drużyny z wyższej klasy rozgrywkowej itp. Komisja Gier i Ewidencji wychodziła naprzeciw prośbom klubów i pozytywnie rozpatrywała poszczególne przypadki stawiając w interesie przede wszystkim dobro klubu.
Wszystkie spotkania w rozgrywkach klasy „B" w rundzie wiosennej były obsadzone przez trójki sędziowskie; zawody prowadzili zarówno sędziowie z Podokręgu Żary jak i z Podokręgu Żagań i Krosno Odrzańskie. Obyło się bez sytuacji incydentalnych, które utrudniłyby pracę sędziów na poszczególnych spotkaniach.
W rundzie wiosennej w rozgrywkach klasy „B" 4 spotkania zostały zweryfikowane jako 3-0 v.o dla przeciwnika:
Kolejka XVI: Budowlani II Lubsko – Hamar Górzyn - wynik na boisku 0-0 , jako 0-3 v.o dla Hamaru / w drużynie Budowlanych grali nieuprawnieni zawodnicy /
Kolejka XXII: Zieloni Złotnik – Nobiles Olszyniec - wynik na boisku 5-1; wynik został utrzymany, / w drużynie Nobilesu grał nieuprawniony zawodnik/
Kolejka XXIII: ŁKS II Łęknica - Delta II Sieniawa Żarska - wynik na boisku 4-0 jako 0-3 v.o dla Delty II / w drużynie gospodarzy grał nieuprawniony zawodnik/
Kolejka XXIX: Nysa Przewóz –Tupliczanka Tuplice - jako 0-3 v.o dla Nysy Przewóz - goście nie stawili się na zawody.
Kolejka XXX: Hamar Górzyn - Zieloni Złotnik 14-0 - mecz został zakończony w 47 minucie z powodu zdekompletowania drużyny gości – wynik zweryfikowano jak w momencie przerwania meczu.
Zgodnie z regulaminem rozgrywek i dyscypliny powyższe kluby poniosły odpowiedzialność punktową jak i finansową.
W rundzie wiosennej sezonu 2009/2010 w rozgrywkach klasy „B" sędziowie udzielili 217 upomnień w postaci żółtych kartek oraz udzielili bezpośrednio 19 kartek czerwonych.
Ostateczna tabela klasy „B" sezonu 20092010:
1. HAMAR GÓRZYN |
30 |
83 |
156-25 |
2. MOTOR KOŁO |
30 |
79 |
151-36 |
3. HURAGAN LUBOMYŚL |
30 |
70 |
111-51 |
4. NYSA PRZEWÓZ |
30 |
58 |
102-62 |
5. BUDOWLANI II LUBSKO |
30 |
52 |
99-71 |
6. BŁĘKITNI OLBRACHTÓW |
30 |
51 |
91-68 |
7. NYSA TRZEBIEL |
30 |
48 |
97-55 |
8. ISKRA JABŁONIEC |
30 |
41 |
81-65 |
9. ŁKS II ŁĘKNICA |
30 |
41 |
71-81 |
10. ZORZA KADŁUBIA |
30 |
40 |
74-95 |
11. TUPLICZANKA TUPLICE |
30 |
40 |
72-73 |
12. NYSA BRODY |
30 |
27 |
59-117 |
13. ZIELONI ZŁOTNIK |
30 |
27 |
48-101 |
14. DELTA II SIENIAWA Ż. |
30 |
19 |
38-116 |
15. ZIELONI DROŻKÓW |
30 |
12 |
29-126 |
W ustaleniu miejsc drużyn które zdobyły jednakową ilość punktów zastosowano § 53 REGULAMINU ROZGRYWEK MISTRZOWSKICH KLAS OKRĘGOWYCH I KLAS NIŻSZYCH LUBUSKIEGO ZWIĄZKU PIŁKI NOŻNEJ NA SEZON 2009/2010.
§ 53 W przypadku uzyskania równej ilości punktów , o zajętym miejscu przy dwóch zespołach decydują:
a) ilość zdobytych punktów w spotkaniach między tymi drużynami,
b) przy równej ilości punktów korzystniejsza różnica między zdobytymi i utraconymi bramkami w spotkaniach tych drużyn.
Mecze bezpośrednie |
||||||||
M-ce |
|
Pkt. |
M. |
Pkt. |
Z. |
R. |
P. |
Bramki |
8. |
41 |
2 |
6 |
2 |
0 |
0 |
10-4 |
|
9. |
41 |
2 |
0 |
0 |
0 |
2 |
4-10 |
|
10. |
40 |
2 |
4 |
1 |
1 |
0 |
4-3 |
|
11. |
40 |
2 |
1 |
0 |
1 |
1 |
3-4 |
|
12. |
27 |
2 |
3 |
1 |
0 |
1 |
4-3 |
|
13. |
27 |
2 |
3 |
1 |
0 |
1 |
3-4 |
Tabele rozgrywek młodzieżowych przedstawiają się następująco:
Terenowa Klasa Juniorów Młodszych Bramki : 837:837
Nazwa Klubu |
M. |
Pkt. |
Bramki |
|
1. |
Hamar Górzyn |
24 |
64 |
128:20 |
2. |
Vitrosilicon Iłowa |
24 |
52 |
74:27 |
3. |
Unia Żary Kunice |
24 |
49 |
101:36 |
4. |
ŁKS Łęknica |
24 |
48 |
100:34 |
5. |
Stal Jasień |
24 |
43 |
90:32 |
6. |
Tupliczanka Tuplice |
24 |
37 |
71:44 |
7. |
Budowlani Gozdnica |
24 |
36 |
50:54 |
8. |
Łużyczanka Lipinki Łuż. |
24 |
30 |
53:82 |
9. |
Sparta Mierków |
24 |
28 |
48:63 |
10. |
Nysa Przewóz |
24 |
19 |
20:55 |
11. |
Fax Bieniów |
24 |
14 |
16:117 -81 |
12. |
Granica Żarki Wielkie |
24 |
14 |
26:118 -92 |
13. |
Sparta Grabik |
24 |
13 |
40:155 |
Terenowa Klasa Trampkarzy Starszych Bramki : 360:360
Nazwa Klubu |
M. |
Pkt. |
Bramki |
|
1. |
Vitrosilicon Iłowa |
19 |
49 |
71:13 |
2. |
UKP Promień Żary |
19 |
42 |
147:22 |
3. |
Stal Jasień |
19 |
23 |
41:56 |
4. |
Sparta Grabik |
19 |
16 |
46:139 |
5. |
Piast Lubanice |
10 |
8 |
23:59 -36 |
6. |
ŁKS Łęknica |
19 |
8 |
32:71 -39 |
Terenowa Klasa Trampkarzy Młodszych Bramki : 273:273
Nazwa Klubu |
M. |
Pkt. |
Bramki |
|
1. |
Unia Żary Kunice |
12 |
30 |
98:20 |
2. |
Vitrosilicon Iłowa |
12 |
24 |
81:31 |
3. |
Nysa Przewóz |
4 |
12 |
47:1 |
4. |
Garbarnia Leszno Górne |
12 |
7 |
33:102 |
5. |
WKS Łaz |
12 |
4 |
18:123 |
10 lipca godzina o godz. 8:30w Łęknicy rozpocznie się "Turniej Piłkarski Amatorów Łęknica Cup 2010" . W turnieju po wpłacie wpisowego mogą występować także drużyny występujące w rozgrywkach LZPN. Do sędziowania turnieju wyznaczeni zostali:
1. Jerzy Musielak - sędzia główny
2. Paweł Horożaniecki
3. Leszek Kapera
4. Piotr Kuś
5. Patryk Kapuściński
6. Mieczysław Witkowski
Komisja Dyscypliny
- Skotnicki Wojciech – Budowlani Gozdnica - cztery mecze sezonu 2010/2011 ;
- Stasiak Adam – Budowlani Gozdnica - cztery mecze sezonu 2010/2011 ;
- Myjak Piotr – Łużyczanka Lipinki Łużyckie - cztery mecze sezonu 2010/2011 . Kara biegnie od 13.06.2010 r.
Z innych boisk
1. III liga działająca na zasadzie połączenia dwóch województw, lubuskiego i dolnośląskiego, przez związki piłki nożnej jest prowadzona naprzemiennie. I tak w nowym sezonie 2010/2011 za organizację i prowadzenie rozgrywek trzecioligowych odpowiedzialny będzie Lubuski Związek Piłki Nożnej, który już się tym zajmował w sezonie 2008/2009.
Choć od zakończenia ostatniego meczu starej rundy nie minęły jeszcze dwa tygodnie, to już możemy podać termin rozegrania pierwszej kolejki III ligi w nowym sezonie. Jak informuje Wydział Gier LZPN inauguracja sezonu 2010/2011 nastąpi 7/8 sierpnia 2010 r.
2. Letni terminarz Promienia Żary
26 VI - 11 VII - przerwa urlopowa
12 VII (poniedziałek) - wznowienie treningów
17 VII, godz. 11.00 - sparing: Sprotavia Szprotawa - Promień
21 VII, godz. 18.00 - sparing: Promień - ŁKS Łęknica
24 VII, godz. 11.00 - sparing: Promień - Twardy Świętoszów
28 VII, godz. 18.00 - sparing: Promień - Dąb Przybyszów (?)
31 VII, godz. __.__ - sparing: Vitrosilicon Iłowa - Promień
04 VIII, godz. 18.00 - sparing: Sparta Grabik - Promień za www.promienzary.com
DOKUMENTACJA SEZONU 2015 - 2016
TERMINARZ KLASY "B" WIOSNA - 2016 (11)
TURNIEJE ORLIKÓW TERMINARZ W-2016
TURNIEJE ŻAKÓW TERMINARZ W-2016
REJESTR KARTEK SEZON 2015-2016
REJESTR BRAMEK SEZON 2015-2016
Klasy rozgrywkowe i drużyny seniorów sezonu 2015 - 2016
Rejestr kar i kartek sezonu 2014-15
SZCZEGÓŁOWE ZASADY DLA DRUŻ. MŁODZIEŻOWYCH
Kontakty klasa "B"
Kluby młodzieżowe
Ostatnia kolejka 22 | |||
| |||
| |||
| |||
| |||
|
Najbliższa kolejka 23 |
B-klasa » Żary | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|