SZKOLENIE SEDZIÓW PODOKRĘGU (24-09-2009)

MISTRZ JUŻ W NIEDZIELĘ ???

• autor: moderator, 2011-06-02 11:51

Rozgrywki o mistrzostwo klasy "B" grupy Żarkiej wkraczają w decydującą fazę. Do zakończenia sezonu 2010/2011 pozostały tylko trzy kolejki, a już w najbliższą niedzielę możemy poznać zwycięzcę w ligowej tabeli.

Mianowicie, ekipie Nysy Trzebiel do wygrania ligi potrzeba jednego "oczka" w dwóch zbliżających się kolejkach, co może wydawać się formalnością. Już w najbliższy weekend, kiedy Nysa będzie podejmować na własnym obiekcie jedenastkę Nobilesu Olszyniec, piłkarze, działacze i wszyscy związani z klubem z Trzebiela będą mogli otwierać korki z szampanem i świętować. Przypomnijmy, iż  w ostatniej kolejce spotkanie z Zielonymi Złotnik z wiadomych względów się nie odbędzie.
Dla piłkarzy z Trzebiela będzie to powrót po siedmiu sezonach nieobecności w wyższej klasie rozgrywkowej. Ostatni raz Nysa Trzebiel w klasie "A" występowała w sezonie 2003/2004, zajmując wówczas dwunastą lokatę w ligowej tabeli.
Za plecami Nysy pozostaje walka o drugie, premiowane awansem miejsce w tabeli. Granica Żarki Wielkie z dorobkiem 56 puntów, traci 6 "oczek" do lidera, mając taki sam bilans w bezpośrednich starciach tych drużyn w obecnym sezonie (dwukrotnie był remis 1-1). Broni nie składają również ekipy z Przewozu, Lubska, Jabłońca, które tracą do Granicy tylko jeden punkt. Szanse na drugą lokatę mają również piłkarze z Lubanic, którzy w ostatniej kolejce sensacyjnie przegrali z drużyną Zielonych Drożków. Teoretyczne szanse mają jeszcze, zajmujące kolejno siódmą i ósmą lokatę drużyny Błękitnych Olbrachtów i Tupliczaniki Tuplice, ale biorąc pod uwagę stratę tych drużyn do pozostałych, ich szanse oceniamy jako "matematyczne".